Reklama

Reklama

Euro 2020

​Euro 2020. Wypadek z udziałem mistrzowskiego trofeum w Rumunii

Puchar Hendriego Delaunaya, trofeum przyznawane zwycięzcom mistrzostw Europy, było prezentowane w Rumunii. Doszło tam do wypadku, w którym pokaźny puchar omal nie został uszkodzony.

Reklama

Laur stanowiący główną nagrodę za zdobycie mistrzostw Europy jest obecnie w trasie po Europie. 20 kwietnia trofeum było prezentowane w Rzymie, mieście w którym odbędzie się pierwszy mecz Euro 2020.

Reklama

W trakcie ostatniego weekendu puchar pokazywano na Stadionie Narodowym w Bukareszcie, na obiekcie, który będzie gościł cztery mecze Euro 2020 (trzy spotkania fazy grupowej i jeden mecz 1/8 finału).

W trakcie studia telewizyjnego na żywo w rumuńskiej telewizji doszło do wypadku. Dziennikarka przemawiająca na tle Pucharu Hendriego Delaunaya została uderzona przez ściankę reklamową, którą powalił mocno wiejący wiatr.

Geneza Pucharu Hendriego Dalaunaya

Ucierpiało też trofeum, zamocowane na cokole, który zostało powalone na ziemię. Nie doszło do poważnych uszkodzeń ważnego przedmiotu, ale UEFA zadecydowała o odwołaniu dalszych prezentacji w Rumunii.

Puchar Hendriego Delaunaya nosi taką nazwę na cześć pierwszego Sekretarza Generalnego UEFA, który zainicjował organizację mistrzostw Europy. Oryginalny puchar powstał w latach 50. Przed imprezą w 2008 roku został przeprojektowany.

MR


Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Euro 2021 | Puchar Hendriego Delaunaya