Reklama

Reklama

Euro 2020. Włochy - Szwajcaria: Trenerzy komentują mecz

Po zakończeniu meczu Włochy - Szwajcaria, który "Squadra Azzurra" wygrała 3-0, głos zabrali szkoleniowcy obu ekip. Roberto Mancini stwierdził, że mimo pewnego zwycięstwa spotkanie było dla jego podopiecznych trudne. Vladimir Petković nie krył z kolei rozczarowania.

Roberto Mancini (trener reprezentacji Włoch)

"Wiedzieliśmy, że Szwajcaria to mocna drużyna. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki był. Trudno nam było na początku, ale ostatecznie stworzyliśmy kilka okazji i zasłużenie wygraliśmy. Naciskaliśmy rywala, zmuszaliśmy go do błędów. Moi piłkarze świetnie się spisali, choć graliśmy drugi mecz w ciągu pięciu dni i było gorąco. Grali dokładnie tak, jak im mówiłem. Z wiarą, że każda akcja może zakończyć się golem".

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Reklama

Vladimir Petkovic (trener reprezentacji Szwajcarii)

"Wiele rzeczy nam dziś nie wychodziło, a Włochom udawało się prawie wszystko. Wynik jest wypadkową obu tych czynników. Nie stanowiliśmy dla rywala żadnego zagrożenia. Dlatego jestem rozczarowany nie tylko wynikiem, ale także naszym występem. Mimo wszystko staramy się pozostać optymistami. Przed nami mecz z Turcją, który o wszystkim rozstrzygnie. Gratulacje dla Włochów, bo prezentują bardzo wysoki poziom. Mają wszystko, aby dojść do półfinału, choć są też inne silne drużyny".

Dowiedz się więcej na temat: Roberto Mancini | Vladimir Petković

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje