Reklama

Reklama

Euro 2020. Włochy - Szwajcaria. Alarm w Rzymie, bomba w pobliżu stadionu

Zaledwie trzy kilometry od Stadio Olimpico, na którym w środę rozgrywano mecz Włochy - Szwajcaria (3-0), znaleziono ładunek wybuchowy ukryty w samochodzie. Natychmiast ogłoszono alarm bombowy. Jak donoszą włoskie media, nie doszło do detonacji.

Ładunek wybuchowy wykryto w samochodzie należącym do Marco Andrei Dorii, urzędnika odpowiadającego za renowację parków i zabytkowych willi w Rzymie. 

Bomba w Rzymie. To miał być zamach

Oficjalnie poinformowała o tym burmistrz stolicy Włoch, Virginia Raggi. Najprawdopodobniej był to nieudany zamach. Rzymska policja wszczęła w tej sprawie śledztwo.   

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Pierwsze doniesienia o niebezpiecznym znalezisku pojawiły się ok. 20 minut przed rozpoczęciem meczu Włochy - Szwajcaria w grupie A. Samochód znajdował się w dzielnicy Prati, trzy kilometry od Stadio Olimpico, na którym rozgrywane było spotkanie. W stronę sportowej areny przechodziły tamtędy tłumy włoskich kibiców. 

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

Natychmiast podjęto decyzję o zamknięciu okolicy i pobliskich ulic. Na miejscu pojawili się saperzy. Jak informuje "Corriere della Sera", prowizoryczna bomba wypełniona była prochem i śrubami.

Reklama

Okazało się, że ryzyko eksplozji było całkiem realne, mimo że ładunek nie został dokładnie zainstalowany. 

Następny mecz na Stadio Olimpico w Rzymie rozegrany zostanie 20 czerwca. Włochy zmierzą się z Walią na zamknięcie zmagań w grupie A. 

UKi

Euro 2020 - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz fazy grupowej  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy