Reklama

Reklama

Euro 2020. Virgil van Dijk nie zagra w tym turnieju

Virgil van Dijk potwierdził, że nie zagra w reprezentacji Holandii podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Obrońca Liverpoolu nie zdąży dojść do pełnej sprawności po kontuzji.

Holender stracił większość sezonu po tym, jak w październiku zeszłego roku zerwał przednie więzadła w kolanie podczas starcia z Jordanem Pickfordem w derbowym starciu z Evertonem.

"Na tym ostatnim etapie musiałem podjąć decyzję: czy będę mógł wystąpić na Euro 2020 czy nie? Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieję, właściwą będzie, abym nie brał w nich udziału i przeszedł do ostatniej fazy rehabilitacji po sezonie. Cała uwaga będzie położona na przygotowania do nowego sezonu, to jest realistyczny cel i już nie mogę się tego doczekać" - stwierdził van Dijk, cytowany przez klubową stronę Liverpoolu.

Reklama

Trzeba to zaakceptować

"Oczywiście jestem niepocieszony, że tracę mistrzostwa Europy, ale tak już jest i wszyscy musimy to zaakceptować. Myślę, że dalekowzrocznie decyzja o nie pojechaniu na Euro jest dobra. Była ona trudna do podjęcia, ale się z tym pogodziłem" - dodał.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama