Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Euro 2020. Rywal Polaków o zamieszaniu w kadrze Hiszpanii. Thiago Alcantara: Nikomu nie życzę tego, co przechodziłem

​Pomocnik reprezentacji Hiszpanii Thiago Alcantara przyznał, że wiadomość o zakażeniu koronawirusem w przypadku Sergio Busquetsa była ciosem dla kadrowiczów "La Roja". W rozmowie z dziennikiem "Marca" wyznał też, jak sam ciężko przechodził zakażenie koronawirusem. Hiszpanie są grupowym rywalem Polaków na Euro 2020. Kadra Paulo Sousy zmierzy się z nimi 19 czerwca w Sewilli.

Fakt, że u Sergio Busquetsa wykryto zakażenie koronawirusem zdezorganizował na moment funkcjonowanie całej kadry Hiszpanii. Konieczne było wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności dla kadrowiczów, zmiana planów treningowych reprezentacji. Thiago Alcantara mówi o tym, jak istotną postacią Busquets jest dla reprezentacji Luisa Enrique. - Mówimy o osobie niezwykle ważnej dla drużyny, mającej ogromne doświadczenie, o kapitanie. To super charyzmatyczny facet - podkreśla pomocnik Liverpoolu. - Szkoda, że go to spotkało. Dodatkowo to mój przyjaciel. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie już mógł być z nami.

Reklama

Liczą na szybki powrót Busquetsa

Hiszpanie cały czas zastanawiają się, kto ewentualnie mógłby zastąpić Busquetsa, przynajmniej do momentu, aż nie dostanie zezwolenia na powrót do gry. - Na szczęście mamy nadzieję, że Sergio do nas wróci. W odwodzie mamy też Rodriego. Myślę, że na każdej pozycji mamy światowej klasy piłkarzy - wskazuje gracz "The Reds". Sam Thiago też może teoretycznie grać na pozycji Busquetsa.

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro - Oglądaj teraz!

30-latek twierdzi, że konieczność zmiany planów treningowych, wywołana obawą o kolejne zakażenia, nie wybiła specjalnie z rytmu Hiszpanów - Jesteśmy przyzwyczajeni już do tej sytuacji. To prawie półtora roku, jak funkcjonujemy w rzeczywistości pandemicznej, żyjemy z obecnością koronawirusa. Przywykliśmy, że czasem trzeba trenować indywidualnie, w mniejszych grupach - przekonuje.

Thiago nikomu nie życzy tego, co przechodził

Sam Thiago Alcantara chorował na COVID-19 w trakcie sezonu. I nie kryje, że były to trudne chwile. - Ja to bardzo źle przechodziłem - przyznał gracz Liverpoolu w rozmowie z "Marcą". - Nikomu nie życzę, by przechodził tę chorobę w taki sposób, jak mnie się to przytrafiło. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że są przypadki jeszcze cięższe, niż ten mój. A bywają także, niestety, dramatyczne. Jesteśmy szczęściarzami, że mamy dostęp do szczepionek - podkreślił też Hiszpan.

Mimo koronawirusowego zamieszania w kadrze, piłkarz "La Roja" jest pełen entuzjazmu przed startem mistrzostw. Zdradza też, jakim selekcjonerem jest Luis Enrique: - Znam go jeszcze z czasów gry w juniorskich drużynach Barcelony. Luis Enrique kocha futbol oparty na wywieraniu natychmiastowej presji po stracie futbolówki, ale też utrzymywanie się przy piłce. I oczywiście wygrywanie. 

Hiszpania zmierzy się w swoim pierwszym grupowym meczu ze Szwecją w poniedziałek 14 czerwca. 

JK

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Hiszpania | ​Thiago Alcantara | Polska | Sergio Busquets

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL