Reklama

Reklama

Euro 2020. Pierwsza drużyna straciła szansę na wyjście z grupy

Reprezentacja Holandii pokonała Austrię 2-0 w czwartkowym meczu grupy C. Taki rezultat oznacza, że matematyczne szanse na awans z niej straciła Macedonia Północna.

Drużyna, której liderem jest Goran Pandev przez wielu uważana była za najsłabszą ekipę całych mistrzostw. Nie oszczędził jej też los, przydzielając stosunkowo wymagających rywali: Holandię, Austrię i Ukrainę. Mimo ambitnej postawy, po dwóch kolejkach Macedonia Północna ma na koncie dwie porażki.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!

Reklama

1-3 z Austrią i 1-2 z Ukrainą oznaczały, że przed meczem Holandia - Austria los zespołu nie był już w jego własnych rękach. Aby Macedonia miała szanse na zajęcie w grupie miejsca wyższego, niż czwarte, "Oranje" nie mogli pokonać swojego czwartkowego rywala. Wygrali jednak bardzo pewnie (2-0), przy okazji "wyrzucając" kopciuszka za burtę.

Macedonia Północna jest tym samym pierwszą drużyną, która straciła szanse na awans. Co smutne, w najbliższą sobotę dołączyć może do niej Polska. Stanie się tak, jeżeli Szwecja wygra ze Słowacją, a nasza kadra nie wyszarpie choćby punktu Hiszpanom.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje