Reklama

Reklama

Euro 2020. Peter Gulacsi premię za awans oddał rodzinie chorego chłopca

​Piłkarz reprezentacji Węgier Peter Gulacsi premię za awans na mistrzostw Europy 2021 przeznaczył na leczenie ciężko chorego, rocznego chłopca o imieniu Zsombor. 30-letni bramkarz niemieckiego zespołu RB Lipsk wezwał też inne osoby do pomocy tej rodzinie.

Zsombor cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, a koszt jego leczenia, które daje nadzieję na normalne życie, to dwa miliony dolarów. Piłkarz przekazał na konto rodziców malucha część tej kwoty.

"W tym roku zostaliśmy rodzicami i u nas wszystko w porządku, ale chcemy razem z żoną pomóc tym, którzy tego potrzebują. Podzielić się tym, co mamy. Mały Zsombor, tak jak inne dzieci, zasługuje na prawdziwe, normalne dzieciństwo i chcemy mu w tym pomóc" - napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych bramkarz RB Lipsk, zachęcając innych do wpłat na rzecz węgierskiego dziecka.

Reklama

Węgry kilkanaście dni temu pokonały w barażu o ME Islandię 2-1, a bramkę na wagę awansu strzelił w 92. minucie meczu w Budapeszcie 20-letni Dominik Szoboszlai. Piłkarze Węgier w przyszłorocznym turnieju zagrają w grupie F, zwanej "grupą śmierci", z Portugalią, Francją i Niemcami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy