Reklama

Reklama

Euro 2020. Luis Enrique: Kluczem będzie odcięcie od piłki

- Kluczem do powstrzymania Polaków będzie odcięcie ich od piłki - powiedział przed meczem z Polską selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Luis Enqrique.

Na Półwyspie Iberyjskim nastroje po pierwszym, zremisowanym bezbramkowo meczu ze Szwecją są niezbyt optymistyczne. "Dostało" się przede wszystkim Alvaro Moracie, którego nieskuteczność przesądziła o wyniku.

Hiszpańscy dziennikarze sporo uwagi poświęcili podczas konferencji prasowej stanowi murawy na stadionie w Sewilli. Enrique na ich pytania odpowiedział jednak krótko. - Myślę, że będzie lepsza, niż przed kilkoma dniami. Na pewno nie będzie można zasłaniać się nią w kontekście wyniku - stwierdził. Jako klucz do sukcesu w starciu z Polską wskazał - co nie jest zaskoczeniem - większą skuteczność.

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Szkoleniowiec wziął też w obronę Moratę. - Myślenie, że tylko "9" jest odpowiedzialna za strzelanie goli jest nieco staroświeckie. Nie rozumiem, dlaczego wszystko ma spoczywać na nim - powiedział. Na jego temat wypowiadał się jeszcze kilkukrotnie, konsekwentnie ucinając spekulacje na temat możliwej zmiany napastnika.

Pytany o Polaków wskazał, że najgroźniejszymi z naszych piłkarzy są Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. - Kluczem do ich powstrzymania będzie odcięcie ich od piłki. Zapewnił też, że jego sztab przeanalizował spotkania pod wodzą Paulo Sousy i wyciągnie odpowiednie wnioski.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje