Reklama

Reklama

​Euro 2020. Historyczny debiut na Euro. Mecz poprowadzi Argentyńczyk!

Poznaliśmy obsadę sędziowską siódmego dnia turnieju Euro 2020. W czwartek będziemy świadkami historycznego momentu, gdy spotkanie Ukraina - Macedonia Północna poprowadzi argentyński sędzia Fernando Rapallini!

W czwartek o godzinie 15:00 w Bukareszcie zostanie rozegrane spotkanie Ukrainy z Macedonią Północną. Sędzią meczu będzie Argentyńczyk - Fernando Andrés Rapallini. Jest to historyczna chwila, gdyż to pierwsza taka sytuacja, gdzie sędzia spoza Europy będzie prowadzić mecz Euro. Związane jest to z programem wymiany, w ramach której sędzia z Ameryki Południowej przyjechał na mistrzostwa Europy, a trójka sędziowska z Hiszpanii pojechała na Copa America.

Euro 2020. Znamy obsadę sędziowską siódmego dnia

Asystentami w tym meczu będą Juan Pablo i Diego Yamil Bonfá. Rolę sędziego technicznego będzie pełnić Slavko Vinčić, a rezerwowego asystenta Tomaž Klančnik (obaj Słowenia). System VAR obsługiwać będą Alejandro José Hernández Hernández, José María Sánchez Martínez i Juan Martínez Munuera z Hiszpanii, a także Filippo Meli z Włoch.

Reklama

O godzinie 18:00 w Kopenhadze naprzeciwko siebie staną reprezentacje Dani i Belgi. Mecz poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych sędziów na turnieju Björn Kuipers z Holandii. Jego asystentami będą Sander van Roekel i Erwin E. J. Zeinstra. Arbitrem technicznym będzie Andreas Ekberg ze Szwecji, a rezerwowym asystentem Mehmet Culum. Na VAR zasiądą Pol van Boekel i Kevim Blom z Holandii, a także Benjamin Pagès i François Letexier z Francji.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

O godzinie 21:00 zostanie rozegrane spotkanie grupy C, gdzie w Amsterdamie zmierzą się Holendrzy z Austriakami. Spotkanie poprowadzi Orel Grinfeeld z Izraela, a jego asystentami będą Roy Hassan i Idan Yarkoni. Sędzią technicznym będzie Davide Massa, a rezerwowym Stefano Alassio z Włoch. Głównym sędzią VAR będzie Paweł Gil, a pomagać mu będą Paolo Valeri z Włoch, a także Anglicy Lee Betts i Stuart Attwell.

Łukasz Rogowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje