Reklama

Reklama

Euro 2020. Czesi rezygnują z bazy w Szkocji, zostają w kraju

Piłkarska kadra Czech rezygnuje z ośrodka w Edynburgu podczas zbliżających się mistrzostw Europy i pozostanie w Pradze. Chodzi o to, aby uniknąć konieczności kwarantanny całej kadry, gdyby nawet jedna osoba miała pozytywny wynik testu na COVID-19.

- Reprezentacja Czech spędzi cały turniej UEFA Euro w Pradze zamiast w bazie w Edynburgu, jak pierwotnie planowano. Wszystko za sprawą ograniczeń i zasad COVID-19 w Szkocji. Będziemy latać na każdy mecz fazy grupowej z kraju - poinformowano w sobotnim oświadczeniu.

Czesi zagrają w grupie D ze Szkocją w Glasgow 14 czerwca, cztery dni później z Chorwacją, również w Glasgow, a 22 czerwca z Anglią w Londynie.

Jeden pozytywny wynik testu członka kadry zespołu oznaczałby kwarantannę dla całego zespołu, jak mówią obecnie ograniczenia w Szkocji. Nie jest to zgodne z protokołem UEFA "Return to Play" - dodano w oświadczeniu.

Reklama

Euro 2020. Czesi zostaną w Pradze

Przed turniejem Czesi zmierzą się towarzysko na wyjeździe z Włochami 4 czerwca i cztery dni później u siebie z Albanią. Powołanie na Euro otrzymał m.in. Tomas Pekhart z Legii Warszawa, król strzelców ekstraklasy.

Polscy piłkarze mieli mieszkać pod Dublinem (tam planowano dwa mecze z ich udziałem), ale pod koniec kwietnia stolica Irlandii straciła prawo współorganizacji turnieju i PZPN musiał zmienić plany. Biało-czerwoni w trakcie turnieju rezydować będą w Sopocie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź

bia/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje