Reklama

Reklama

Euro 2020. Christian Eriksen może nie dostać pozwolenia na grę w Interze Mediolan

Christian Eriksen może nie dostać pozwolenia na powrót do gry w Interze Mediolan - podała "Gazzetta dello Sport". We Włoszech osoby z wszczepionym defibrylatorem nie mogą wyczynowo uprawiać sportu. Duński piłkarz w trakcie meczu mistrzostw Europy miał zawał i jeszcze na murawie był reanimowany.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju - z Finlandią (0-1). Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany. Później trafił do szpitala w Kopenhadze. Lekarze postanowili wszczepić mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

"Po badaniach zapadła decyzja, że Eriksen powinien mieć ICD. Takie urządzenie jest konieczne po zawale z powodu nieprawidłowości w rytmie pracy serca" - wyjaśnił lekarz tamtejszej drużyny narodowej Morten Boesen.

Christian Eriksen może mieć kłopot

To jednak oznacza, że Eriksen może mieć problemy z powrotem do swojego klubu Interu Mediolan. "We Włoszech jest zabronione wyczynowe uprawianie sportu z wszczepionym ICD. Protokoły są pod tym względem bardzo surowe, dlatego wydaje mi się niemożliwe, żeby Eriksen wrócił do gry w naszym kraju" - powiedział szef związku kardiologów sportowych Lucio Mos w wywiadzie dla radia "Punto Nuovo".

Reklama

Na razie trudno powiedzieć, kiedy w ogóle Eriksen będzie mógł wrócić do uprawiania sportu i jak długo będzie musiał mieć wszczepiony defibrylator. Związek też nie potwierdził jeszcze informacji, że piłkarz jest po zabiegu. 

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje