Reklama

Reklama

Euro 2020. Chaos informacyjny wokół Eriksena. Na Wikipedii uśmiercono zawodnika

Na stronie duńskiej Wikipedii przez moment widniała informacja, że Christian Eriksen nie żyje - poinformował dziennik "Extra Bladet". Po początkowym chaosie informacyjnym, mrożący krew w żyłach błąd został jednak poprawiony.

Wikipedia, jako encyklopedia sieciowa, jest edytowana przez internautów-wolontariuszy, którzy wprowadzają na stronę informacje na własną rękę. 

Chociaż przy projekcie pracują także moderatorzy, którzy starają się uważnie sprawdzać wszelkie treści trafiające na poszczególne, krajowe edycje portalu, to nie zawsze są w stanie zweryfikować odpowiednio szybko wszystkie informacje. Prowadzi to czasem do błędów, które - eufemistycznie rzecz ujmując - pozostawiają duży niesmak wśród czytelników.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Reklama

Edycja, która wzbudziła niesmak

Tak było też ostatniego wieczora w przypadku zamieszczonej na duńskiej Wikipedii biografii Christiana Eriksena. Zawodnik zasłabł w trakcie meczu Euro 2020 między Finlandią i Danią i konieczna była długotrwała i wytężona reanimacja. Na szczęście piłkarz odzyskał przytomność i obecnie, w stanie stabilnym, przebywa w szpitalu.

Jak jednak donosi "Extra Bladet", jego biografia na Wikipedii została edytowana w taki sposób, że czytelnicy mogli się z niej dowiedzieć, iż piłkarz nie żyje. U samej góry artykułu znajdowały się daty 1992-2021, co sugerowało, że zawodnik zmarł. Według gazety pierwsza taka "uśmiercająca" edycja nastąpiła już o 18:45, a więc w momencie, gdy Eriksen wciąż otrzymywał pierwszą pomoc medyczną na murawie.

Artykuł o Eriksenie jest obecnie zabezpieczony

Nastąpiło informacyjne zamieszanie, ale kolejne próby edycji zostały w końcu ukrócone przez administrację duńskiej Wikipedii. Obecnie informacje na temat piłkarza wyświetlają się już poprawnie i zgodnie z rzeczywistością, artykuł został też częściowo zablokowany - poprawiać go mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy internetowej encyklopedii.

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

Christian Eriksen jest pod obserwacją lekarzy

Christian Eriksen zasłabł bez kontaktu z przeciwnikiem tuż przed końcem pierwszej połowy meczu z Finlandią. Wstępne diagnozy wykazały u niego zawał serca. Obecnie piłkarz znajduje się w szpitalu pod obserwacją lekarską, ma jednak czuć się już zdecydowanie lepiej i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | Dania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje