Reklama

Reklama

Euro 2020. Castrovilli zastąpi kontuzjowanego Pellegriniego

Gaetano Castrovilli zastąpi kontuzjowanego pomocnika Lorenzo Pellegriniego w piłkarskiej reprezentacji Włoch - poinformowano w czwartek, na dzień przed inauguracją mistrzostw Europy. W meczu otwarcia Italia zagra z Turcją na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

24-letni Pellegrini nabawił się kontuzji w trakcie ostatniego treningu. Przeszedł badania, które wykazały, że jego udział w Euro jest wykluczony i w czwartek po południu opuścił zgrupowanie. Na jego miejsce powołany został Castrovilli z Fiorentiny.

"Niestety kontuzja uda uniemożliwia mi start w mistrzostwach Europy. W tej chwili czuję straszliwy zawód. Ale będę trzymał kciuki za drużynę - wierzę w Was" - napisał na Twitterze Pellegrini.

Także trener Roberto Mancini bardzo żałuje, że doszło do takiej sytuacji. "Lorenzo był dla nas ważnym piłkarzem. Rozumiem, że czuje zawód. To bolesne, wypaść z turnieju tuż przed jego rozpoczęciem. Wszyscy mamy nadzieję, że szybko wyzdrowieje" - przyznał selekcjoner w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

W grupie grają jeszcze Szwajcarzy i Walijczycy. Turniej potrwa do 11 lipca, a finał zaplanowany jest w Londynie. 

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama