Reklama

Reklama

Dania - Finlandia na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność, był reanimowany

Dramatyczne chwile w spotkaniu Dania - Finlandia. Christian Eriksen stracił przytomność na boisku i był reanimowany. Jak podano o godzinie 19.30 piłkarz trafił do szpitala, a jego stan został ustabilizowany.

Nie takich emocji spodziewali się kibice w Kopenhadze, którzy wybrali się na pierwszy mecz Duńczyków na Euro 2020.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnik gospodarzy Christian Eriksen upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem i stracił przytomność. Od początku sytuacja wyglądała bardzo źle.

Dramat Christiana Eriksena

Koledzy Duńczyka natychmiast wołali o pomoc dla piłkarza, który nieprzytomny leżał na murawie. Służby medyczne błyskawicznie przystąpiły do reanimacji zawodnika. Potrzebny był masaż serca, sytuacja byłą bardzo, bardzo poważna.

Reprezentanci Danii ustawili się wokół reanimowanego Eriksena, by zasłonić go przed wzrokiem kamer.

Reklama

Po kilku minutach sędzia poprosił piłkarzy obu drużyn, by zeszli do szatni. Eriksen zaś został na noszach przetransportowany poza murawę.

Mecz został oficjalnie przerwany.

Duńska telewizja podała, że piłkarz odzyskał funkcje życiowe. Opierała się na relacji jednego z kibiców, będącego na stadionie i widzącego reanimację na własne oczy. 

Niedługo później tę informację potwierdziły UEFA oraz duńska federacja. Piłkarz w stanie stabilnym trafił do szpitala i jest przytomny.

Relacja z meczu Dania - Finlandia - Posłuchaj na żywo naszej relacji!


WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje