Reklama

Reklama

Christian Eriksen zasłabł. Simon Kjaer nie mógł dalej grać

​Trener reprezentacji Danii Kasper Hjulmand poinformował, że zmiana kapitana Simona Kjaera w meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0-1) wynikała z faktu, że psychicznie nie był on w stanie kontynuować gry po zasłabnięciu Christiana Eriksena.

Eriksen stracił przytomność w 43. minucie spotkania w Kopenhadze. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu Kjaer. Najpierw upewnił się, że kolega z drużyny nie połknął języka, a następnie ułożył go w bezpiecznej pozycji. Później, gdy Eriksen był reanimowany, udzielił wsparcia żonie zawodnika Interu Mediolan, która pojawiła się na murawie.

Według relacji lekarzy, 29-letni Eriksen przytomność odzyskał jeszcze na stadionie, z którego trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że doznał ataku serca. Po odzyskaniu świadomości rozmawiał z lekarzami i kolegami z zespołu, do których miał zaapelować, by dokończyli przerwany mecz. Przerwa trwała prawie dwie godziny. Dania przegrała 0-1.

Reklama

Po zejściu do szatni piłkarze Danii wspierali się, ale i nie bali się okazywać emocji, co przyznał ich trener.

"To był bardzo trudny wieczór, który wszystkim przypomniał, co jest w życiu najważniejsze. Wszyscy byliśmy głęboko poruszeni, niektórzy byli tak przytłoczeni tym zdarzeniem, że nie byli w stanie grać albo w ogóle, albo grać na zwykłym poziomie. Całkowicie to rozumiem, bo nie można ot tak sobie wrócić na boisko po zobaczeniu, jak jeden z najbliższych przyjaciół walczy o życie" - tłumaczył Hjulmand.

Jednym z najbardziej wstrząśniętych był właśnie Kjaer.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Christian Eriksen zasłabł podczas meczu Dania - Finlandia

"Był naprawdę głęboko poruszony. Wątpił, czy może kontynuować mecz, ale spróbował. Ostatecznie nie mógł grać, stąd jego zmiana" - zaznaczył selekcjoner duńskiej ekipy.

Przekazał, że UEFA nie wywierała presji, by dokończyć mecz w sobotę.

"Piłkarze mieli wybór, była możliwość dokończenia meczu w niedzielę. Ale chyba mimo wszystko łatwiej było wyjść ponownie na boisko zaraz i - przyznam szczerze - po prostu mieć to za sobą" - podsumował Hjulmand.

Kolejne spotkanie Dania rozegra w czwartek, a jej rywalem w Kopenhadze będzie Belgia.

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | Simon Kjaer | reprezentacja Danii | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje