Reklama

Reklama

Cezary Kucharski uderza w Zbigniewa Bońka. "Nieprzemyślane wybory"

Reprezentacja Polski po fazie grupowej pożegnała się z Euro 2020. Prowadzona przez Paulo Sousę drużyna zdobyła tylko punkt po remisie z Hiszpanią, przegrywając zarówno ze Słowacją jak i ze Szwecją, nie realizując planu minimum, jakim był awans do 1/8 finału. Były reprezentant i piłkarz Legii Warszawa Cezary Kucharski za taki obrót spraw obwinia Zbigniewa Bońka, którego oskarża o nieprzemyślane wybory.

"Mam przekonanie, że z J. Brzęczkiem byłoby nudniej podczas Euro 2020, nie byłoby tylu emocji, strzelilibyśmy i stracilibyśmy mniej bramek w fazie grupowej, ale byłby awans do 1/8. Szkoda straconej szansy. Nieprzemyślane wybory personalne prezesa PZPN miały kluczowe znaczenie" - napisał Kucharski na Twitterze.

Polacy po bardzo słabym meczu ze Słowacją i porażce 1-2, znacznie utrudnili sobie sytuację już na inaugurację i pod adresem całej kadry posypały się gromy. Później przyszedł jednak remis z faworyzowaną Hiszpanią, wywalczony w dobrym stylu i nadzieje odżyły. Niestety, przekreśliła je porażka ze Szwecją 2-3, która oznaczała, że "Biało-Czerwoni" pożegnali się z turniejem.

Reklama

Tym samym następca Jerzego Brzęczka Paulo Sousa nie zrealizował planu minimum, jakim było wyjście z grupy. Niemniej jednak Zbigniew Boniek zapowiedział, że nie zamierza zwalniać Portugalczyka i pozwoli mu prowadzić kadrę w eliminacjach do mistrzostw świata. Sousa miał niewiele czasu na wprowadzenie swojej wizji i część ekspertów podkreśla, że warto dać mu szansę.

KK

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama