Reklama

Reklama

Ruta Meilutyte zawieszona na dwa lata

Mistrzyni olimpijska z 2012 roku z Londynu w pływaniu na dystansie 100 m stylem klasycznym Litwinka Ruta Meilutyte została zawieszona na dwa lata przez Międzynarodową Federację Pływacką (FINA) za trzykrotne unikanie kontroli antydopingowych.

Meilutyte, była rekordzistka świata na tym dystansie, jest najmłodszym w historii Litwy sportowcem, który zdobył złoty medal olimpijski. Ten wywalczony w Londynie był pierwszym dla Litwy w pływaniu.

Choć w maju 2019 roku 22-letnia wtedy Litwinka ogłosiła zakończenie kariery, kara dla Meilutyte będzie biegła przez dwa lata za zachowanie, jakie miało trzy razy miejsce w latach 2018-19. Kara zakończy się 20 lipca 2021 roku.

Zawodniczka urodziła się w Kownie, ale od trzeciego roku życia mieszka w Wielkiej Brytanii w Plymouth. Była wychowywana przez ojca, gdyż jej matka zginęła w wypadku samochodowym, gdy miała trzy lata.

Reklama

W rok po igrzyskach w Londynie na mistrzostwach świata pobiła rekord globu w stylu klasycznym na 100 m. Wynik 1.04,35 był o 0,01 s lepszy od poprzedniego rekordu, który od 7 sierpnia 2009 roku należał do Amerykanki Jessiki Hardy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama