Reklama

Reklama

MŚ w pływaniu - siedmioro Polaków wystartuje w Dausze

Siedmioro Polaków będzie rywalizowało w rozpoczynających się 3 grudnia w stolicy Kataru Dausze mistrzostwach świata w pływaniu na krótkim basenie. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Stambule będzie bronił Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa).

- Mistrzostwa są w takim terminie, że nie było możliwości przeprowadzenia kwalifikacji. Dlatego postanowiliśmy powołać do reprezentacji zawodników, którzy wystąpili w finałowych wyścigach sierpniowych mistrzostw Europy w Berlinie oraz tych, którzy w ostatnim roku zanotowali na krótkim basenie dostatecznie dobry rezultat - powiedział Jan Wiederek, odpowiedzialny za szkolenie w Polskim Związku Pływackim.

Dodał, że z udziału w imprezie zrezygnował Konrad Czerniak. Zawodnik woli w Sierra Nevada spokojnie przygotowywać się do sezonu letniego.

Reklama

Zawody w stolicy Kataru potrwają do 7 grudnia.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Dausze:

kobiety - Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) i Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Trójka Łódź);

mężczyźni - Marcin Cieślak (Warszawianka), Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski (obaj AZS AWF Warszawa), Michał Poprawa (AZS AWF Katowice), Filip Zaborowski (MKP Szczecin).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL