Reklama

Reklama

Zbigniew Wąs trenerem SPR Olkusz

Marek Płatek nie jest już trenerem piłkarek ręcznych SPR Olkusz. Od grudnia opiekunem tej drużyny będzie Zbigniew Wąs - poinformowała w poniedziałek dyrektorka olkuskiego klubu Katarzyna Polak.

- Oczekiwaliśmy lepszych wyników pracy trenera Płatka. Mamy na koncie tylko dwa punkty - powiedziała.

Nowy szkoleniowiec pierwszy trening z zespołem odbędzie 2 grudnia. Do tej pory zajęcia będzie prowadził drugi trener Marian Gawęda.

Wąs w tym sezonie szkolił drużynę Ruchu Chorzów, ale zrezygnował z pracy po serii sześciu porażek. W trakcie rozgrywek 2012/13 był drugim trenerem Olimpii-Beskid Nowy Sącz.

Zdaniem opiekuna "Srebrnych Lwic" chorzowianki po ostatnich zmianach w klubie bez problemów utrzymają się w ekstraklasie. Natomiast jego podopieczne decydującą batalię o zajęcie 9. miejsce w lidze (dającego prawo gry w barażach) stoczą na pewno z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Nie chciał wskazywać kto, zamiast Ruchu, miałby być trzecim zespołem, który znajdzie się poza play off.

Wąs zdaje sobie sprawę, że w SPR nie ma funduszy na transfery. - Gdyby takowe były, to mam dobrą orientację rynku na wschodzie i ściągnąłbym szybko jakąś dobrą zawodniczkę. Jednak wierzę, że piłkarki, które są w Olkuszu stać na skuteczną grę - przyznał.

Olkuszanki zajmują w tabeli ekstraklasy ostatnie, 11. miejsce z dorobkiem dwóch punktów. Następny mecz rozegrają na wyjeździe 4 stycznia. Ich rywalkami będzie Piotrcovia.

Dowiedz się więcej na temat: SPR Olkusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje