Reklama

Reklama

Wysokińska zszokowana powołaniem

Bramkarka Anna Wysokińska, która w piątek dołączyła na Węgrzech do polskiej ekipy uczestniczącej w mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych, była mocno zaskoczona telefonem od trenera dowołującym ją do reprezentacji.

- Dostałam telefon od trenera Antoniego Pareckiego, który powiedział krótko: "pakuj się, przyjeżdżaj". Cały czas miałam być gotowa, ale jednak jak już był ten telefon, to pierwszą reakcją był szok i niedowierzanie. Panika, stres, czy zdążę ze wszystkim. Czy nie prześpię samolotu, czy wszystko spakuję - powiedziała zawodniczka niemieckiego SG BBM Bietigheim po pierwszym wspólnym treningu z koleżankami w Debreczynie.

Reklama

Po przybyciu miała mieszane uczucia. 

- Z jednej strony jestem szczęśliwa, bo będę mogła zagrać na mistrzostwach Europy, z drugiej przykro bo Gosia (Gapska - red) pojechała do domu. Wiem, że jej kosztem jestem tutaj. Ale trudno, w sumie to była decyzja trenera nie moja - dodała.

Pierwsze dwa mecze Polek z ME, przegrane z Hiszpanią i Węgrami, oglądała w telewizji, z trzeciego wygranego 29:26 z Rosją tylko krótki fragment.

- Podczas meczu z Rosją miałam trening i obejrzałam tylko początkowe osiem minut, a potem było takie latanie z bramki do telefonu, bo mąż na bieżąco pisał mi relację - powiedziała Wysokińska.

Już tylko ten krótki fragment obejrzanego spotkania napawał ją optymizmem. 

- Po pierwszych dwóch akcjach powiedziałam do Michała (męża - red) "one dzisiaj wygrają". Wyglądały zupełnie inaczej, były uśmiechnięte. Grały z niesamowitym zacięciem. Takie Polki było super oglądać, szkoda, że tak krótko - podsumowała.

W sobotę Polki spotkają się o godz. 16. w Debreczynie z Danią, w pierwszym meczu drugiej rundy ME.

Z Debreczyna Cezary Osmycki

Dowiedz się więcej na temat: Anna Wysokińska | ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama