Reklama

Reklama

Bogdan Wenta: Mamy dużo do poprawy

- Przeciwnik tej klasy nie pozwala nam na tyle, co rywale w polskiej lidze – powiedział trener mistrzów Polski Bogdan Wenta po porażce w Kopenhadze z KIF Kolding w 5. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Kielczanie przegrali 24:29 i była to ich pierwsza przegrana w fazie grupowej tych rozgrywek od ponad dwóch lat.

Symptomy kryzysu kielecka siódemka pokazywała już w poprzednich meczach w PGNiG Superlidze. Minimalna wygrana w Kwidzynie jednym golem (29:28) była ostrzeżeniem, z którego nie wyciągnięto wniosków.

- Mamy dużo do poprawy. Bardzo trudno wygrać grając bardzo optymistycznie i oddając nieprzygotowane rzuty przy tak agresywnej obronie, jaką zaprezentowali Duńczycy. Zagraliśmy kilka dobrych akcji, by za chwilę zagrać kilka kompletnie nieprzygotowanych. Okazuje się, że znów po przerwie reprezentacyjnej musimy znaleźć nasz rytm - stwierdził Wenta.

Reklama

Zdaniem szkoleniowca gospodarzy Larsa Jeppesena kluczem do wygranej była świetna obrona jego zespołu i wyprowadzane z niej skuteczne kontry. - Te łatwe bramki z kontrataku były kluczem do zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie, ale wyszło nam wszystko - zagraliśmy dobrze w obronie, w ataku pozycyjnym i grze z kontry. Za tydzień w Kielcach będzie bardzo ciężki mecz, ale już nie możemy się go doczekać - stwierdził duński szkoleniowiec.

not. lech


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje