Puchar Belgii: Wasilewski gra dalej

Anderlecht Bruksela we wtorkowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Belgii (Cofidis Cup) pozostawił w pokonanym polu drugoligowe RFC Tournai.

"Fiołki" z Marcinem Wasilewskim w składzie zwyciężyły 3:1, ale jeszcze do 68. minuty utrzymywał się wynik remisowy, mimo że mecz rozgrywano na Stadionie Constanta Vanden Stocka.

Jako pierwszy do siatki trafił przebojowy Hernan Losada, który pokonał bramkarza rywali w 10. minucie. 10 minut później było już jednak 1:1 po skutecznym strzale obrońcy gości Frutosa.

W 68. minucie Anderlecht przybliżył się do awansu za sprawą Jonathana Legeara, który zamienił na gola podanie Jana Polaka. Dzieło zwieńczył rezerwowy Matias Suarez w 86. minucie po akcji Legeara z Dimitrijem Bułykinem.

Reprezentant Polski spędził na boisku 90 minut, a w 44. minucie zarobił żółtą kartkę.

Anderlecht Bruksela - RFC Tournai 3:1 (1:1)

1:0 Losada 10. min

1:1 Frutos 20. min

2:1 Legear 68. min

3:1 Suarez 86. min

Sędziował: Frederik Geldhof

Widzów: 21860

Dowiedz się więcej na temat: Bruksela | anderlecht | Puchar | Wasilewski