Reklama

Reklama

Fala dymisji w Świętokrzyskim ZPN

Sześciu z jedenastu członków zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej podało się w poniedziałek do dymisji.

Prezes Świętokrzyskiego ZPN Mirosław Malinowski poinformował, że powody dymisji były w każdym przypadku różne, od formalnych (zakaz łączenia funkcji w związku i w klubie) po osobiste.

"Na dzisiejszym posiedzeniu zarządu sześć osób złożyło dymisje na piśmie. Nie jest to normalna sytuacja, ale nie czuję się kompetentny, by komentować decyzje dorosłych ludzi. Biuro związku będzie dalej normalnie funkcjonować. Nowy nadzwyczajny zjazd ma się odbyć 19 lutego" - powiedział Mirosław Malinowski.

Innego zdania jest były dyrektor biura Świętokrzyskiego ZPN Stanisław Nowak. "Zarząd się zdekompletował, stracił moc działania i dlatego do związku powinien wkroczyć kurator" - podkreślił dodając, że głównym powodem tych sześciu dymisji było niezadowolenie z pracy prezesa związku.

Reklama

Dymisje w Świętokrzyskim ZPN nie powinny mieć wpływu na zbliżający się ogólnokrajowy zjazd PZPN. Prezes Mirosław Malinowski wyjaśnił, że dwóch byłych już członków zarządu okręgowego związku ma mandat na zjazd i że wezmą oni udział w obradach w Warszawie 20 grudnia.

Żadnych przeszkód nie widzi też przewodniczący Związkowego Trybunału Piłkarskiego Krzysztof Malinowski. "Nie ulega wątpliwości, że ci delegaci będą mogli wziąć udział w zjeździe, chyba że sami zrezygnują z mandatu" - skomentował.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy