Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ: Ukraina - Turcja 2-0

Ukraina pokonała 2-0 (2-0) Turcję w meczu grupy I eliminacji mistrzostw świata. Podopieczni Andrija Szewczenki objęli prowadzenie w tabeli, ale swojego meczu nie dokończyli poprzedni liderzy - Chorwaci, którzy rywalizowali z Kosowem. Powodem przerwania spotkania w Zagrzebiu była ulewa.

Eliminacje MŚ 2018 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Reklama

Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły miały realne szanse, aby wywalczyć awans na mundial. Turcy zajmowali trzecie, a Ukraińcy czwarte miejsce w grupie, ale oba zespoły miały po 11 punktów i traciły po zaledwie dwa "oczka" do prowadzącej Chorwacji.

Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie. Piłka z lewej strony trafiła na linię pola karnego do Wiktora Kowalenki, który zgrał na siódmy metr do Andrija Jarmołenki, a ten zaskoczył bramkarza Turków, Volkana Babacana.

Podopieczni Andrija Szewczenki podwyższyli prowadzenie trzy minuty przed zejściem do szatni. Jewhen Konopljanka popędził lewym skrzydłem i spod linii końcowej wyłożył piłkę Jarmołence, który dopełnił formalności. Powtórki pokazały, że sędzia nie powinien uznać bramki, bo Konopljanka podał piłkę już zza linii końcowej.

Turcy mogli wrócić do gry w 70. minucie, ale po wrzutce z lewej strony fatalną pomyłkę w polu karnym Ukraińców zaliczył Cengiz Under, który nie trafił w piłkę.

Z powodu ulewy nie dokończono innego meczu tej grupy pomiędzy Chorwacją a Kosowem w Zagrzebiu. Spotkanie przerwano po 21 minutach przy stanie 0-0. UEFA po konsultacjach ze sztabami obu zespołów zdecydowała, że mecz zostanie powtórzony w niedzielę - 3 września.

We wtorek, Ukraińcy zmierzą się w Reykjaviku z Islandią, a Turcja podejmie Chorwację.

KK

Eliminacje MŚ 2018 - wyniki meczów grupy I:

Ukraina - Turcja 2-0 (2-0)

Bramki: Andrij Jarmołenko (18.), (42.)

Chorwacja - Kosowo - mecz przerwano

Finlandia - Islandia 1-0 (1-0)

Bramka: Alexander Ring (8.)

Kasper Hamalainen (Legia Warszawa) rozegrał cały mecz.

Dowiedz się więcej na temat: eliminacje MŚ 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama