Reklama

Reklama

El. Euro 2020. Znamy pary barażowe

Losowanie baraży do Euro 2020 w dużej mierze było formalnością. Większość par znanych było bowiem już wcześniej. Nie oznacza to, że zabrakło zaskoczeń.

Barażami do Euro 2020 będzie faza finałowa Ligi Europy. Na turnieju zagrają zwycięzcy czterech lig. Pary w ligach B i D były już znane. Trzeba było dolosować po jednej parze w dywizji A i C.

Rolę "sierotki" pełnił mistrz Europy z 2004 roku z reprezentacją Grecji Angelos Charisteas. Do Islandii, w lidze A, dolosował Rumunię. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Bułgaria i Węgry.

Tym samym wiadomo, że w dywizji C, Szkocja zagra z Izraelem. Nasz grupowy rywal ma sporo szczęścia, bo jest jedyną drużyną, która zajęła piąte miejsce w grupie eliminacyjnej, a i tak załapała się do baraży. Ta sztuka nie udała się m.in. rodakom Charisteasa, mimo, że znaleźli się na trzeciej pozycji w grupie J.

Reklama

Innym zespołem z naszej grupy, który powalczy jeszcze o awans będzie Macedonia Północna. W półfinale dywizji D zmierzy się z Kosowem.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 26 marca. Pięć dni później rozstrzygną się finały i poznamy ostatnich czterech finalistów Euro 2020.

Uczestnicy baraży:

Turniej dywizji A:

Islandia - Rumunia
Bułgaria - Węgry

Turniej dywizji B:

Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna
Słowacja - Irlandia

Turniej dywizji C:

Szkocja - Izrael
Norwegia - Serbia

Turniej dywizji D:

Gruzja - Białoruś
Macedonia Północna - Kosowo

MP

El. Euro 2020 - wyniki, terminarz, tabele

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL