El. Euro 2020. Bułgaria - Anglia 0-6

Anglicy rozbili Bułgarów aż 6-0, ale wciąż nie mają zapewnionego awansu na Euro 2020. Piłkarze Garetha Southgate'a na dwie kolejki przed końcem mają trzy punkty przewagi nad Czechami i cztery nad Kosowem.

Eliminacje Euro 2020: sprawdź sytuację w grupie A

Anglicy z impetem weszli w spotkanie i już w pierwszej połowie udało im się zamknąć spotkanie. Trzy szybkie ciosy sprawiły, że kwestia zwycięstwa została w zasadzie rozstrzygnięta.

Strzelanie już w siódmej minucie rozpoczął cudowną bramką Marcus Rashford. Piłkarz Manchesteru United zwiódł rywala przy linii końcowej, po czym oddał piekielnie mocny strzał z bardzo ostrego kąta, zaskakując bramkarza.

W kolejnej akcji błysnął Raheem Sterling, który napędził akcję i znalazł się w polu karnym rywala. Tam idealnym podaniem odnalazł Rossa Barkleya, któremu zostało jedynie umieszczenie piłki w pustej bramce. 12 minut później Barkley trafił do bramki Bułgarów po raz drugi, tym razem wykorzystując świetne dośrodkowanie Harry’ego Kane’a.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Kane znów wystąpił w roli podającego. Tym razem obsłużył Sterlinga, który z trzech metrów nie mógł chybić do opuszczonej bramki.

Po przerwie Bułgarów dobił Raheem Sterling, wykorzystując podanie Kane'a, który zaliczył nietypowy dla siebie hat-trick asyst. Pięć minut przed końcem spotkania Kane'owi udało się także osobiście wpisać na listę strzelców po indywidualnej akcji.

Nieprzyjemnym akcentem spotkania były rasistowskie zachowania bułgarskich kibiców w stosunku do czarnoskórych piłkarzy z Wysp Brytyjskich.

Mimo wysokiej wygranej Anglicy nie są jeszcze pewni gry w finałach Euro 2020. Wyspiarze prowadzą w grupie A z 15 punktami, Czesi mają ich na koncie 12, a Kosowo 11. Wszystkie drużyny mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania. Awans wywalczą dwie najlepsze drużyny z grupy.

Bułgaria - Anglia 0-6 (0-4)

Bramki: 0-1 Rashford (7.), 0-2 Barkley (20.), 0-3 Barkley (32.), 0-4 Sterling (45+4.), 0-5 Sterling (69.), 0-6 Kane (85.).

Zobacz raport meczowy

8. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-10-14 20:45 | Stadion: Stadion Vasil Levski | Widzów: 17481 | Arbiter: I. Bebek
Tyrone Mings
76′ Wanderson Cristaldo Farias
Harry Winks
46′ Georgi Zdravkov Sarmov
Raheem Sterling  45′, 69′ 73′
68′ Ismail Isa Mustafa
Michael Keane
76′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Fikayo Tomori
46′ Bozhidar Boykov Kraev
Mason Mount73′
Deyan Lachezarov Lozev
Declan Rice
Simeon Sławczew
Jadon Sancho73′
68′ Galin Stefanov Ivanov