Reklama

Reklama

Diego Forlan zawodnikiem Cerezo Osaka

Najlepszy piłkarz mundialu w RPA w 2010 roku Urugwajczyk Diego Forlan podpisał kontrakt z japońskim klubem Cerezo Osaka. Umowa jednego z najlepszych strzelców w historii południowoamerykańskiego kraju ma obowiązywać do końca 2014 r.

Piłkarz na portalu społecznościowym Twitter poinformował też o rozwiązaniu kontraktu z brazylijskim klubem Internacional Porto Alegre, który miał obowiązywać do połowy 2015 roku.

Niewykluczone, że umowa w japońskiej J-League to efekt "piorunującego" wrażenia, jakie piłkarz zrobił na menedżerach z Kraju Kwitnącej Wiśni. W sierpniu w spotkaniu towarzyskim rozegranym w japońskim Rifu Urugwaj pokonał gospodarzy 4-2, a dwa gole w pierwszej połowie, w odstępie dwóch minut, zdobył Forlan.

Jest on drugim strzelcem wszech czasów w reprezentacji Urugwaju - zdobył 36 goli (o trzy więcej ma Luis Suarez) i ma nadzieję na powołanie do składu drużyny narodowej na MŚ 2014 w Brazylii (12 czerwca - 13 lipca). Urugwaj zmierzy się w grupie D, jednej z trudniejszych, z Kostaryką, Włochami i Anglią.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama