Reklama

Reklama

CBA znów przeszukało siedziby PZPN

CBA poinformowało, że ponownie przeszukało miejsca należące do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ma to związek z tzw. aferą melioracyjną.

"Funkcjonariusze CBA przeszukali 9 lokalizacji na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego w związku z śledztwem prowadzonym z Prokuraturą Krajową w Szczecinie" - poinformowało CBA. 

Jest to kontynuacja działań podjętych we wrześniu zeszłego roku. Według CBA w sprawie tzw. afery melioracyjnej pojawiły się nowe wątki.

Nowy wątek tzw. afery melioracyjnej

Jak podano, analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich.

"W związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem XI Wydziału Zamiejscowego ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej w Szczecinie, funkcjonariusze CBA przeszukali  9 miejsc na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego. W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja objęła zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów" - poinformowało CBA.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL