Anglia - Słowacja 2-1 w el. MŚ 2018

Anglia pokonała Słowację 2-1 na Wembley w Londynie w meczu el. mistrzostw świata 2018. "Synowie Albionu" są liderem grupy z pięciopunktową przewagą nad dzisiejszym rywalem.

Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Marcus Rashford stracił piłkę na własnym przedpolu na rzec Stanislava Lobotki. Ten wymienił podania na jeden kontakt z Adamem Nemcem, wpadł w pole karne i pokonał Joe'ego Harta.

Lobotko był jedną z gwiazd reprezentacji Słowacji podczas tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce.

Anglicy wyrównali w 37. minucie. Rashford dośrodkował z rzutu rożnego na pierwszy słupek, gdzie do piłki wyszedł Eric Dier i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę posłał ją do siatki. Młody napastnik Manchesteru United notując asystę, zrehabilitował się za stratę na początku spotkania.

To nie był jednak koniec dobrej postawy Rashforda. W 59. minucie Słowacy stracili piłkę na własnej połowie, dotarła ona do zawodnika "Czerwonych Diabłów", który przymierzył zza pola karnego.

Anglicy w tabeli grupy F na dwie kolejki przed końcem mają pięć punktów przewagi nad Słowacją. Punk mniej niż nasi sąsiedzi mają Szkocja i Słowenia, które w poniedziałek pokonały odpowiednio Maltę i Litwę.

Anglia - Słowacja 2-1 (1-1)

Bramki: Dier (37.), Rashford (59.) - Lobotko (3.).