Anglia - Irlandia 1-1 w meczu towarzyskim

Anglia, grupowy rywal Polaków w eliminacjach mistrzostw świata, zremisowała na Wembley z Irlandią 1-1 (1-1) w meczu towarzyskim. Był to pierwszy mecz Anglików z Irlandczykami od 1995 roku, kiedy to na trybunach stadionu w Dublinie doszło do zamieszek.

Anglicy w najbliższej serii spotkań grupy H pauzują, a więc postanowili wykorzystać to na rozegranie spotkań towarzyskich. W środę zmierzyli się z Irlandią, a w niedzielę ich rywalem będzie gospodarz przyszłorocznego mundialu Brazylia.

Spotkanie na Wembley rozpoczęło się sensacyjnie. Już w 13. minucie Irlandczycy strzelili gola. Z prawego skrzydła dośrodkował Seamus Coleman, a pięknym strzałem głową popisał się Shane Long. Joe Hart nie miał najmniejszych szans.

Podopieczni Giovanniego Trapattoniego cieszyli się z prowadzenia tylko 10 minut. Daniel Sturridge wykorzystał lukę między dwoma zawodnikami Irlandii i zagrał w pole karne do Franka Lamparda. Pomocnik Chelsea przyjął piłkę i zewnętrzną częścią stopy posłał ją do siatki obok Davida Forde'a.

Później optyczną przewagę mieli gracze Roya Hodgsona, ale niewiele z tego wynikało. Gorąco za to zrobiło się pod angielską bramką w końcówce pierwszej połowy. Rzut rożny wykonywał Aiden McGeady. Phil Jagielka skiksował w polu karnym i piłka trafiła do Robbiego Keane'a. Doświadczony napastnik nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, co wykorzystali Anglicy oddalając niebezpieczeństwo.

Na początku drugiej części spotkania Wayne Rooney ładnie podał do Theo Walcotta, który z pierwszej piłki zagrał przed bramkę. Składającego się do strzału Ashleya Cole'a w ostatniej chwili uprzedził irlandzki obrońca.

W 65. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę zakończoną strzałem z 16 metrów Walcotta. Bramkarz Irlandii z trudem odbił piłkę na rzut rożny.

Forde miał jeszcze sporo pracy w końcówce meczu. Po znakomitym podaniu od Rooneya przed szansą stanął Alex Oxlade-Chamberlain, ale trafił prosto w golkipera. Chwilę później Forde pokazał, że zna swój fach broniąc uderzenie Walcotta.

Anglia - Irlandia 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Long (13.), 1-1 Lampard (23.)