Predators pokonali Lightning po dogrywce

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn NHL w tym sezonie Nashville Predators pokonali na własnym lodzie Tampa Bay Lightning 3-2 po dogrywce.

"Drapieżcy" są liderem dywizji Centralnej, a "Błyskawica", mimo porażki, wciąż przewodzi dywizji Atlantyckiej.

Gospodarze na dwubramkowe prowadzenie wyszli w drugiej tercji. Najpierw krążek do siatki posłał Seth Jones (29. minuta), a następnie Taylor Beck (33.).

Ekipa z Tampa Bay zdołała jednak wyrównać. Kontaktowego gola strzelił Brett Connolly w 42. minucie, a do remisu doprowadził Nikita Kuczerow w 48.

Ponieważ więcej bramek w normalnym czasie już nie padło, potrzebna była dogrywka.

W niej więcej szczęścia mieli hokeiści Predators, którzy zwycięskie trafienie zanotowali na 33 sekundy przed końcem dogrywki (James Neal).

To była już 13 wygrana drużyny z Nashville w jej 14 ostatnich meczach.