Reklama

Reklama

NHL: Panthers awansowali do drugiej rundy

Bramka zdobyta w dogrywce przez Cartera Verhaeghe'a dała zespołowi Florida Panthers zwycięstwo 4:3 w wyjazdowym meczu z Washington Capitals w 1. rundzie play off hokejowej NHL. Dzięki temu Panthers triumfowali w rywalizacji do czterech zwycięstw 4-2.

Panthers byli najlepszą drużyna fazy zasadniczej, ale w rywalizacji z Capitals mieli od początku ciężką przeprawę.

Verhaeghe miał w piątek od godzin porannych problemy zdrowotne, nie wziął nawet udziału w treningu. Co było rzeczywiście tego powodem klub jednak nie ujawnił - w czasie spotkania był już w optymalnej dyspozycji.

Jedną bramkę zdobył także Claude Giroux, który miał również dwie asysty. Gdy w trzeciej tercji Capitals prowadzili 2:1, to właśnie Giroux wyrównał na 2:2. Trzecią bramkę uzyskał Aleksander Barkow, a czwartą na wagę wygranej Verhaeghe w dogrywce.

Reklama

"Pantery" odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo i teraz czekają, aby w 2. rundzie zmierzyć się ze zwycięzcą serii między Toronto Maple Leafs a Tampa Bay Lightning. 

Drugi piątkowy mecz Konferencji Wschodniej zakończył się porażką 3:5 Pittsburgh Penguins z New York Rangers. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw wynosi obecnie 3-3.

Pittsburgh w końcówce grał bez kapitana Sidneya Crosby'ego, który zszedł z lodowiska z powodu dolegliwości zdrowotnych. Siódmy mecz zaplanowany jest w niedzielę 15 maja w Nowym Jorku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy