Reklama

Reklama

PROMMAC 1: Tomasz Kowalkowski zastąpi Petra Hornaka

Petr Hornak, który 1 marca miał się zmierzyć w Grzegorzem Janusem, doznał kontuzji łokcia i nie będzie w stanie wejść do oktagonu. Na szczęścia Tomasz Kowalkowski – niepokonany prospekt z Gdyni, postanowił podjąć wyzwanie i to jego zobaczymy 1 marca w drugiej z walk PROMMAC 1. Zapowiada się starcie olbrzymów, Janus mierzy bowiem 198 cm, a jego rywal jest o 3 cm wyższy.

Akurat w tym jednym pojedynku przewaga warunków fizycznych nie będzie atutem żadnego z nich. Grzegorz Janus ma prawie 2 metry wzrostu. Tomasz Kowalkowski... jest jeszcze wyższy. To starcie będzie prawdziwym testem dla umiejętności tych dwóch perspektywicznych zawodników wagi ciężkiej.

25 latek z Gdyni błyskawicznie odpowiedział na propozycję walki w hali Orbita. Nie miało dla niego znaczenia to, że do gali pozostało niewiele ponad tydzień. Tomek cały czas jest po prostu w mocnym treningu, a dodatkowo znajduje się w naprawdę dobrej formie. Taka walka to dla niego znakomita okazja, żeby zrobić trochę zamieszania i pokazać swoje umiejętności.

Reklama

- Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego jest jak na razie niepokonany w zawodowym MMA. Stoczył dwie walki i obie wygrał przez decyzję. "Kredka" lubi mocno i wysoko kopać, ale nie boi się też walki w innych płaszczyznach. Zawodnik Mighty Bulls liczy na pierwsze w zawodowej karierze skończenie, najlepiej przez nokaut, po którym zapadnie w pamięci kibiców - powiedział Paweł Kowalik, menedżer zawodnika.

Pojedynek Grzegorza Janusa z Tomaszem Kowalkowskim to być może ciekawsze zestawienie niż walka planowana wcześniej. Dwóch utalentowanych  polskich ciężkich, którzy postanowią udowodnić sobie, którego z nich stać na więcej w tym sporcie.

PROMMAC 1, 1.03. Hala Orbita we Wrocławiu

Karta walk:

Tomasz Drwal - Sean Strickland

Michał Kita - Mike Wessel

Mariusz Cieśliński - Martin Fouda

Bartosz Fabiński - Wendres Carlos Da Silva

Szymon Bajor - Jacek Czajczyński

Tomasz Kondraciuk - Łukasz Klinger

Damian Milewski - Tyago Moreira

Grzegorz Janus - Tomasz Kowalkowski

Michał Michalski - Paweł Obrzut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje