Reklama

Reklama

Fame MMA 10. Norman Parke pokonał "Don Kasja"

W walce wieczoru gali Fame MMA 10 Norman Parke pokonał Kasjusza "Don Kasja" Życińskiego. Zawodnik z Irlandii Północnej zdobył pas króla oraz kilogramową sztabkę złota. Włodarze organizacji zapowiedzieli jednak protest.

Parke to zawodnik MMA z prawdziwego zdarzenia. Walczył m.in. w UFC i KSW. Na Fame MMA nie walczył jednak w swoim koronnym stylu. Z Życińskim zmierzył się w walce bokserskiej. Stawką pojedynku była kilogramowa sztabka złota i pas króla, który był w posiadaniu "Don Kasja", po zwycięstwie z Marcinem Najmanem.

Obaj rozpoczęli spokojnie. "Don Kasjo" próbował trzymać rywala na dystans, dobrze pracując lewym prostym. Parke dążył do skrócenia dystansu. Szedł przed siebie. Wsadzał głowę między gardę rywala i zadawał obszerne ciosy. Pierwszą rundę zakończyła efektowna wymiana.

Reklama

W drugim starciu Parke narzucał swój styl. Nadal szedł do przodu głową i z bliska zadawał ciosy. Umiejętnie też balansował, unikając uderzeń rywala.

W trzeciej rundzie "Don Kasjo" zaczął łapać swój rytm. Więcej jego ciosów dochodziło. Nie robiły jednak one wrażenia na zawodniku z Irlandii Północnej.

Czwarta runda nie była tak emocjonująca. Sporo było nieczysto boksu, czyli dużo klinczu i przytrzymań. Obaj zawodnicy ożywili się dopiero w końcówce. Po gongu doszło jeszcze do krótkiej wymiany zdań i "Don Kasjo" uderzył Parke'a.

W piątej rundzie żaden z zawodników już nie kalkulował. Było sporo emocjonujących wymian. Doszło też do zderzenia głowami. Za to zdarzenie sędzia odjął punkt zawodnikowi MMA.

O zwycięstwie decydowali sędziowie. Jednogłośnie punktowali zwycięstwo Parke'a, który przejął pas króla. Wszedł też w posiadanie sztabki złota.

Doszło jednak do kuriozalnej sytuacji. Włodarze Fame MMA nie uznali tego werdyktu. Zapowiedzieli, że złożą protest.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Kasjusz 'Don Kasjo' Życiński | Norman Parke | Fame MMA 10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje