Liga litewska - 17. kolejka A Lyga: VMFD Żalgiris Wilno - FK Panevėžys 3-2 (3-0)

27 września na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się starcie 17. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Żalgiris i FK Panevėžys. Mecz zakończył się zwycięstwem Żalgiris 3-2. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

17. kolejka Litwa - A Lyga
2020-09-27 16:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 400 | Arbiter: G. Mazeika
H. Kozoronis 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Żalgiris wygrał aż osiem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ivan Tatomirović z drużyny gospodarzy. Była to 13. minuta pojedynku.

W tym czasie piłkarze Żalgiris nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie Hugo Videmont dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Żalgiris w 24. minucie spotkania, gdy Liviu Antal strzelił drugiego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrija Kaluđerović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żalgiris, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na drugą połowę drużyna FK Panevėžys wyszła w zmienionym składzie, za Sanjina Vrebaca wszedł Jorge Elias. Kibice FK Panevėžys nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kotara Amemiyę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ignas Kružikas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszą bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Ernestas Veliulis.

W 69. minucie Karlo Kamenar zastąpił Francisa Kyeremeha. W 72. minucie kartkę otrzymał Jorge Elias z FK Panevėžys. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Żalgiris doszło do zmiany. Motiejus Burba wszedł za Liviu Antala.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik ustalił Hrysovalantis Kozoronis.

W doliczonej drugiej minucie starcia kartką został ukarany Mantas Kuklys, piłkarz gospodarzy. Zespołowi FK Panevėžys zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Żalgiris.

Rafael Floro
13′ Ivan Tatomirović
Vytas Gašpuitis
69′ Karlo Kamenar
Justinas Januševskij
90′ Mantas Kuklys
Ernestas Veliulis  60′ (k.)
Domantas Šimkus
Hrysovalantis Kozoronis  83′
 17′ (k.) Hugo Videmont
Elivelto Ribeiro Dantas
 24′ 83′ Liviu Antal
Sanjin Vrebac46′
 45′ Andrija Kaluđerović
Hugo Figueiredo Pereira
83′ Motiejus Burba
Matijus Remeikis
69′ Francis Kyeremeh
Kotaro Amemiya58′

Žygimantas Baguška

Edenílson Bergonsi

Domantas Vaičekauskas

Jorge Elias dos Santos46′ 72′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FK Panevėžys przyznał jedną.

Zespół Żalgiris w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.