Reklama

Reklama

Natalia Lupu przyłapana na przyjmowaniu meldonium

Ukraińska halowa mistrzyni Europy w biegu na 800 m sprzed trzech lat Natalia Lupu jest kolejną zawodniczką, która wpadła na przyjmowaniu zabronionego od stycznia meldonium.

Zawodniczka została wycofana z ekipy na halowe mistrzostwa świata w Portland.  Lupu przyznała, że zabroniony obecnie środek, który zażywała przez 15 lat, został jej zapisany przez lekarzy kardiologów ze względów zdrowotnych. Po otrzymaniu informacji, że będzie on zabroniony od 1 stycznia 2016, na początku listopada ubiegłego roku przestała go stosować.

"Jestem zaskoczona pozytywnym wynikiem, gdyż wiele razy zapewniano mnie, że dwa miesiące przerwy w stosowaniu tego leku spowoduje, że jego ślady znikną z mojego organizmu" - powiedziała Lupu.

Reklama

To drugi przypadek wykrycia u Ukrainki zabronionego specyfiku. Po raz pierwszy była zawieszona na dziewięć miesięcy w 2014 roku, gdy po halowych mistrzostwach świata w Sopocie ujawniono u niej methylhexaneaminę.

Kilka dni temu do używania meldonium i pozytywnego wyniku testu przyznała się słynna tenisistka Maria Szarapowa. Po niej do listy dołączyło kilku kolejnych rosyjskich sportowców, m.in. mistrz i rekordzista świata na 500 m w łyżwiarstwie szybkim Paweł Kuliżnikow, mistrz olimpijski w sztafecie w short tracku Siemion Jelistratow czy reprezentacyjny siatkarz Aleksander Markin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama