Reklama

Reklama

Ma 105 lat, chce się ścigać z Boltem

Hidekichi Miyazaki ma 105 lat i chce stanąć do wyścigu z Usainem Boltem.

105-letni Japończyk, który pobił rekord świata w swojej kategorii wiekowej w biegu na 100 metrów, chciałby zmierzyć się na bieżni z najszybszym człowiekiem na planecie.

- Zawsze marzyłem o tym, aby ścigać się z Boltem. Dwa-trzy lata temu Bolt przyjechał do Japonii i chciał się ze mną spotkać. Ktoś próbował się ze mną skontaktować w tej sprawie, ale nie było mnie w domu. Bardzo tego żałowałem - powiedział Miyazaki agencji AFP.

Japończyk, nazywany "Golden Boltem", nie był zadowolony z ustanowionego przez siebie rekordu w kategorii do 105 lat - 42,22 s.

Reklama

- Biegłem tak wolno, że aż łzy pojawiły się w moich oczach. Jestem jednak dumny z mojej kondycji fizycznej. Będę jeszcze ciężko trenować, bo wyznaczyłem sobie cel: 35 sekund. Mogę jeszcze biegać szybciej - podkreślił Japończyk, który w 2010 roku pobił zachowany do dziś rekord świata stulatków - 29,83 s.

Filigranowy sprinter z Kioto (153 cm wzrostu, 42 kg wagi) zaczął uprawiać sport w wieku... 90 lat. Trenuje biegając po parku z plecakiem, do którego wkłada kilogramowy ciężarek. A przed każdym ważnym startem ucina sobie drzemkę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy