Reklama

Reklama

Vuelta a Espana: 18 etapów, początek w Kraju Basków

Organizatorzy kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana potwierdzili oficjalnie, że tegoroczna edycja rozpocznie się w mieście Irun w Kraju Basków i zostanie zredukowana do 18 etapów. Już wcześniej informowano, iż z powodu koronawirusa zrezygnowano ze startu w Holandii.

Nie wyznaczono jeszcze nowej daty dla tej imprezy.

Vuelta miała pierwotnie wystartować 14 sierpnia z Utrechtu, a zakończyć się 6 września w Madrycie. W Holandii miały się odbyć trzy pierwsze etapy tegorocznej edycji, ale ostatecznie ten kraj nie będzie współgospodarzem.

"Po sformalizowaniu odwołania startu w Holandii, Unipublic, firma organizująca wyścig, postanowiła nie zastępować trzech początkowych etapów (...) i rozpocząć hiszpańską pętlę od etapu Irun - Arrate/Eibar (tam początkowo planowano 4. etap - PAP) - poinformowali organizatorzy w oświadczeniu w środę wieczorem.

Reklama

Jak dodano, decyzja została zakomunikowana Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), aby centrala mogła pracować nad reorganizacją kalendarza, biorąc pod uwagę zmniejszenie liczby etapów tegorocznej Vuelty. Ostatecznie ma być ich 18, a także dwa dni wolne.

UCI ogłosiła w środę, że kalendarz na resztę sezonu zostanie opublikowany 5 maja.

Na razie jedyne zatwierdzone dotychczas daty to przełożony o kilka miesięcy Tour de France - od 29 sierpnia do 20 września, a także mistrzostwa świata na szosie - planowane w dniach 20-27 września w Szwajcarii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy