• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Wisła Płock - Stal Mielec 1-1 w meczu 1. kolejki Ekstraklasy

Wisła Płock zdołała doprowadzić do remisu w samej końcówce meczu. Ostatecznie podopieczni Radosława Sobolewskiego zremisowali ze Stalą Mielec 1-1. Gola w niemal ostatniej minucie spotkania zdobył Mateusz Szwoch.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zapis relacji meczu Wisła Płock - Stal Mielec

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Wisłą Płock a Stalą Mielec nie należała do najciekawszych. Oprócz indywidualnych zrywów Petteri Forsella i sytuacji sam na sam Dawida Kocyły, nie widzieliśmy zbyt wielu akcji podbramkowych.

Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 56. minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne Forsell nabiegł na piłkę i oddał strzał, który wybił Jakub Kamiński. Futbolówka wróciła na boisko i najpierw spróbował uderzyć ją Maciej Domański, lecz ostatecznie znalazła się ona w siatce po mocnym uderzeniu Andreji Prokicia.

Piłkarze Wisły Płock starali się odpowiedzieć na trafienie beniaminka, jednak zdecydowanie brakowało im dokładności i elementu zaskoczenia. Sytuacja zmieniła się dopiero w samej końcówce meczu.

Paweł Tomczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Wisły. Niewykorzystana okazja bardzo szybko zemściła się.

Aleksander Pawlak ruszył boczną strefą boiska i zagrał w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Mateusz Szwoch i uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

Wojciech Lisowski46′
75′ Jakub Rzeźniczak
Mateusz Żyro45′
Alan Uryga
Kamil Kościelny
84′ Pawel Żuk
Krystian Getinger
36′ Filip Lesniak
Grzegorz Tomasiewicz
69′ Dawid Kocyła
Maciej Urbańczyk
 89′ Mateusz Szwoch
Maciej Domański
Angel Garcia
Petteri Forsell72′
59′ Hubert Adamczyk
Mateusz Mak64′
59′ Cillian Sheridan
Andreja Prokić  56′ 86′
Jakub Wrąbel
Mateusz Dudek
84′ Aleksander Pawlak
Michał Gliwa
Maciej Ambrosiewicz
Marcin Flis46′
59′ Damian Rasak
Mateusz Matras72′
59′ Patryk Tuszyński
Paweł Tomczyk64′
Damian Zbozień
Łukasz Zjawiński
Kacper Kondracki
Robert Dadok86′
69′ Giorgi Merebaszwili