Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (32 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (21 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (21 pkt.)

Wisła Płock. Pięć spotkań kontrolnych w planach

​Piłkarzy Wisły Płock czeka w niedzielę ostatni w sezonie mecz ekstraklasy. Potem rozjeżdżają się na urlopy. Wracają 14 czerwca, by w ciągu sześciu tygodni przygotowywać się do nowych rozgrywek na swoich obiektach i 10-dniowym obozie w Warce. Rozegrają pięć sparingów.

Remisując z Podbeskidziem 1-1 w 29. kolejce, zapewnili sobie szósty z rzędu sezon w najwyższej klasie. Sztab szkoleniowy już zaplanował, jak będzie wyglądał okres przygotowawczy do kolejnych rozgrywek. Na razie nie wiadomo, kto przywita piłkarzy 14 czerwca na pierwszym treningu.

Drużynę Wisły czeka jeszcze ostatnie w tym sezonie spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 na remontowanym stadionie w Płocku "Nafciarze" zmierzą się z Zagłębiem Lubin, walczącym jeszcze o czwarte miejsce, premiowane awansem do europejskich pucharów.

Reklama

Bez względu na wynik niedzielnego spotkania, po meczu piłkarze wyjadą na urlopy. Część z nich będzie musiała być w kontakcie z klubem, bo nadal nie wiadomo, czy ośmiu graczy, którym kończą się kontrakty 30 czerwca 2021 roku, wróci czy nie do Płocka po przerwie w rozgrywkach.

Nie wiadomo, kto poprowadzi pierwszy trening w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej, ale wiadomo, że piłkarze spotkają się 14 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie będą trenować w Płocku - na 26 czerwca został zaplanowany pierwszy mecz kontrolny z Rakowem Częstochowa w Sochocinie, a 30 czerwca wyjadą na 10-dniowy obóz do Warki.

W jego trakcie drużynę czekają kolejne trzy gry sprawdzające: z Legią Warszawa (3 lipca, w Legia Training Center) oraz pierwszoligowcami Widzewem Łódź (7 lipca) i Radomiakiem (10 lipca).

Po tym drugim meczu Wisła wróci do Płocka, gdzie będzie kontynuować przygotowania do nowych rozgrywek. Tydzień później czeka drużynę próba generalna z Lechią Gdańsk (17 lipca).

Start sezonu 2021/2022 w PKO BP Ekstraklasie przewidziano na weekend 24-25 lipca. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje