Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

​Wisła - Radomiak. Kontrowersyjny karny przesądził o wyniku spotkania

W piątkowym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom 0-1. Jedyna bramka została zdobyta z kontrowersyjnego rzutu karnego, który został podyktowany po interwencji VAR-u. Decyzja wzbudziła spore dyskusje, a zatem przeanalizujmy, czy sędziowie dobrze ocenili to zdarzenie.

W drugiej minucie spotkania w polu karnym Wisły upadł Karol Angielski. Sędzia Damian Sylwestrzak - widzący cała sytuację - uznał, że nie doszło do przewinienia i stanowczym gestem nakazał grać dalej. Nie spodobało się to zawodnikom Radomiaka, gdyż ich zdaniem Angielski był faulowany i należała się "jedenastka". W najbliższej przerwie w grze Paweł Pskit i Konrad Sapela, którzy pełnili funkcję sędziów VAR, podjęli interwencję i wezwali przed monitor głównego arbitra.

Po sprawnej analizie Damian Sylwestrzak przyznał się do błędu i podyktował rzut karny dla Radomiaka. Moim zdaniem decyzja ta jest jasna i klarowna, choć patrząc na dyskusje w social mediach nie dla wszystkich.

Reklama

Wisła Kraków - Radomiak. Słuszny rzut karny dla gości

Biegnącego z piłką Karola Angielskiego, próbował zatrzymać Aschraf El Mahdioui. Wiślak był nieco spóźniony i stanął na stopę swojego przeciwnika, powodując jego upadek. W tego typu sytuacjach oceniamy skutek, a nie zamiar, zatem przewinienie jest ewidentne. Warto także dodać, że Angielski kontrolował piłkę i gdyby nie jego upadek, to z pewnością dalej miałby ją przy nodze i mógł zrobić, co chciał. Moim zdaniem interwencja sędziów VAR była wskazana i ostatecznie została podjęta prawidłowa decyzja.

Do rzutu karnego podszedł Karol Angielski, który zdobył pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym spotkaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje