Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (13 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (10 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (10 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (9 pkt.)
  • 5 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (6 pkt.)

Wisła Kraków. Jakub Błaszczykowski opowiedział o kulisach odejścia Piotra Obidzińskiego

W kwietniu Piotr Obidziński niespodziewanie przestał pełnić funkcję prezesa Wisły Kraków, a zastąpił go Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba Błaszczykowskiego. Z wypowiedzi kapitana "Białej Gwiazdy" można wnioskować, że jedną z przyczyn tej zmiany była odmienna opinia w sprawie zatrudnienia w roli trenera Artura Skowronka.

Aby przyjrzeć bliżej się sprawie, musimy cofnąć się w czasie aż do listopada zeszłego roku. Wówczas to zarządzające "Białą Gwiazdą" trio Jakub Błaszczykowski - Tomasz Jażdżyński - Jarosław Królewski z ciężkim sercem podziękowało za współpracę trenerowi Maciejowi Stolarczykowi. Wisła punktowała fatalnie i w klubie uznano, że zmiany są niezbędne.

Jak przyznał Błaszczykowski na kanale "Foot Truck" Skowronek szybko stał się jego faworytem do roli nowego trenera.

- Po trzech godzinach rozmowy od razu stwierdziłem, pod wpływem intuicji, że to jest ten trener - opowiadał Błaszczykowski. 

Mało brakowało jednak, by Skowronek nie podjął pracy w Wiśle, bowiem - według kapitana Wisły - sposób prowadzenia negocjacji sprawił, że były szkoleniowiec Stali Mielec zrezygnował z oferty. Wisłę w tych rozmowach reprezentował właśnie Obidziński. 

- Przez cały dzień nie dawało mi to spokoju. W końcu poprosiłem o numer do trenera Skowronka i zadzwoniłem do niego. Rozmawiałem z nim i za dwie godziny się dogadaliśmy - powiedział Kuba w rozmowie z "Foot Truckiem".

Reklama

- Prezes mocno bał się tej kandydatury, powiedział, że nie chce się pod tym podpisywać, nie chce ryzykować - kontynuował Błaszczykowski.

Oliwy do ognia dolał także Jarosław Królewski, który po emisji programu napisał na Twitterze następujące słowa: "W grudniu PO [Piotr Obidziński - przyp.] zdezerterował, prosząc o podpisanie papieru, ze jak się nie uda z AS [Arturem Skowronkiem - przyp.] to on był przeciw".

Zobacz odpowiedź Piotra Obidzińskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje