Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Wisła Kraków. Dodatkowe badania wykazały, że wszyscy są zdrowi. Klub czeka z treningami

Osoby wyodrębnione w pierwszej fazie testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostały we wtorek 5 maja poddane badaniom uzupełniającym. Wszystkie wymazy z nosogardzieli w ramach diagnostyki Real Time RT-PCR dały wynik ujemny - informuje Wisła Kraków. Wobec tego jej powrót do treningów w siedmioosobowych grupach stał się faktem, gdyż PZPN wydał już na to zgodę. Klub jednak z niej nie skorzystał. Sam sfinansował profesjonalne badania dla wszystkich 50 ludzi wystawionych do restartu.

"U przebadanych osób nie stwierdzono wirusa SARS-CoV-2, co oznacza, że po otrzymaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN drużyna Białej Gwiazdy może rozpocząć zajęcia w grupach.

Ze względu na stwierdzoną wysoką niepewność wyników podstawowych testów, Wisła Kraków postanowiła przebadać także pozostałych przedstawicieli Klubu, którzy nie wymagali dodatkowych badań" - informuje klub Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego.

Komisja Medyczna PZPN zapaliła już zielone światło na treningi wiślaków. "Biała Gwiazda" jednak z tego nie skorzystała jeszcze dzisiaj. Postanowiła, na własny koszt, przebadać profesjonalnymi testami wszystkich 50 ludzi, jakich zgłosiła do ligi. Dotychczas w ten sposób przetestowana była tylko ponad 20-osobowa grupa, w stosunku do której zaszły podejrzenia po tym, jak wykryto w ich organizmach przeciwciała.

Reklama

W ten sposób grono klubów ESA, które mogą trenować zawiera już 14 zespołów. Oprócz Wisły są to: Arka Gdynia, ŁKS, Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań.

Jedyne kluby, które czekają na zgodę na trenowanie to Korona i Lechia Gdańsk.

M.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy