Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Wisła Kraków. Czego dowiedzieliśmy się po pierwszym sparingu?

Trener Peter Hyballa próbuje być ojcem, w klubie nerwowo czekają na ruch Aleksandry Buksy, a murawa w Myślenicach zaczyna cierpieć – oto 5 wniosków po sparingu Wisły z Podhalem Nowy Targ.

W środę krakowianie pokonali trzecioligowca 5-0. Czego dowiedzieliśmy się po tym spotkaniu?

Reklama

1. Przegląd kadr na poważnie. Z budynku bazy w Myślenicach spotkanie oglądało kilkunastu podstawowych zawodników Wisły. Powód? Sparing z Podhalem nie był dla nich, tylko miał posłużyć przeglądowi kadry. Trener Hyballa chciał się przyjrzeć nie tylko zawodnikom, którzy mniej grają, ale również juniorom.

2. Tata wchodzi do gry. - Szkoleniowiec ma być nie tylko trenerem, ale w pewnym sensie także ojcem - mówił Hyballa w wywiadzie dla Interii i powoli zaczyna pokazywać ojcowskie oblicze. Na treningach rozmawia z młodymi zawodnikami, a kilku dał zagrać także przeciwko Podhalu. Dodatkowo zaraz po meczu podbudował nastolatków, pozytywnie oceniając ich grę, a kilku wymieniając nawet z nazwiska (więcej TUTAJ).

3. Napastnicy pod lupą. Z Podhalem Hyballa po raz pierwszy wystawił dwóch napastników. Jeśli chodzi o Fatosa Beciraja, to sylwetki i dynamiki w trakcie urlopu nie zmienił, co raczej nie przemawia na jego korzyść. Czarnogórzec w końcu jednak zdobył bramkę, co do tej pory nie udawało mu się nawet w sparingach. Lepiej wyglądał za to Aleksander Buksa, który też trafił do siatki, do tego miał kilka niezłych zagrań. W jego przypadku pytanie jest jednak inne...

4. Czy utalentowany napastnik zostanie? Decyzja jeszcze nie zapadła, ale w Myślenicach nieoficjalnie można było usłyszeć, że na razie sprawa nie wygląda optymistycznie dla Wisły. Buksa 18 lat kończy w piątek, a właśnie po osiągnięciu pełnoletności miał przedłużyć umowę do 2023 r. Obecnie niewiele jednak wskazuje, by 15 stycznia nastąpił przełom.

5. Boisko w Myślenicach mówi: "stop". Sparing z Podhalem odbywał się przy mocnych opadach śniegu, więc po meczu murawa była mocno wyeksploatowana, a do tego dochodzą jeszcze codziennie treningi. Wszystko wskazuje więc, że sparingi Wisły będą odbywały się także w innych miejscach. Najbliższy - z MSK Żilina - zostanie rozegrany w sobotę przy Reymonta, kolejny w środę w Sosnowcu z Zagłębiem, a test generalny Wisła przejdzie w sobotę (23.01) w Myślenicach ze Spartakiem Trnava.

Piotr Jawor

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź! 


Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Podhale Nowy Targ | Peter Hyballa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy