Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Wisła Kraków - Cracovia 0-0. Michał Probierz: Nie jesteśmy zadowoleni

- To boli, ale taka jest piłka i ona uczy pokory. Dostaliśmy lekcję - mówił o niewykorzystanym karnym Michał Probierz, trener Cracovii. Jego drużyna zremisowała z Wisłą Kraków 0-0.

- Derby zawsze wywołują dużo emocji. Teraz było trochę mniej przygotowań i mówienia o tym meczu, ze względu na to, że w środę graliśmy spotkanie. Wiedzieliśmy też, że po tym maratonie meczów ważne będzie, żebyśmy się dobrze przygotowali fizycznie, dlatego też zaczęliśmy trochę inaczej. Dobrze ustawiliśmy się do Wisły - mówił na gorąco Probierz.

- W początkowej fazie to Wisła była częściej przy piłce, ale też potrafiliśmy wyjść dobrze do kontrataków i dograć. Tyle tylko, że w pierwszej połowie było zbyt nerwowo. Za dużo też popełniliśmy prostych błędów. W drugą część weszliśmy już jednak bardzo dobrze. Kilka razy, gdybyśmy lepiej dograli, to moglibyśmy dużo łatwiej stworzyć sytuacje i może wygrać - dodał szkoleniowiec.

Reklama

"Pasy" były bliżej wygranej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sergiu Hanca.

- To boli, ale taka jest piłka i ona uczy pokory. Dostaliśmy dziś lekcję. Na ławce najbardziej obawiałem się jednak tych ostatnich minut i przypadkowej bramki po rzucie rożnym. Zremisowaliśmy, ale na pewno nie jesteśmy zadowoleni, bo chcieliśmy tutaj wygrać - podkreśla Probierz.

W pierwszej połowie trener Cracovii mocno protestował po tym, gdy sędzia nie przyznał Cracovii rzutu karnego. Zapytaliśmy szkoleniowca, jak z jego perspektywy wyglądała ta sytuacja.

- Największe pretensje miałem nie o karnego, ale o żółtą kartkę dla Thiago. Trzeba powiedzieć, że sędzia Frankowski dobrze prowadził to spotkanie, wytrzymał presję. Trzeba go pochwalić - zakończył Probierz.

PJ
 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama