Reklama

Reklama

"Formuła 2 to przedsionek elitarnej "jedynki""

Bartłomiej Marszałek (Polonia Warszawa) jako jedyny Polak, tak jak rok temu, startować będzie i w tym sezonie w motorowodnych mistrzostwach świata Formuły 2. Rywalizacja rozpocznie się 13 czerwca na Węgrzech. Celem syna słynnego Waldemara jest Formuła 1.

"Formuła 2 to przedsionek elitarnej "jedynki". Chciałbym znaleźć się w gronie pilotów takich łodzi. Bolidy są wprawdzie identyczne, natomiast wzrasta dwukrotnie moc silnika, z 250 do 500 koni. Uważam, że do wszystkiego trzeba dochodzić stopniowo" - powiedział 27-letni Bartłomiej Marszałek, absolwent warszawskiej AWF.

Przyznał też, że po ubiegłorocznym debiucie w F2 nabrał pokory i doświadczenia, co w tej klasie ma ogromne znaczenie.

"Po czwartym miejscu w pierwszych w mojej karierze zawodach mistrzostw świata F2 w październiku w Bahrajnie myślałem, że wszystko jest takie proste. Ale w następnym starcie ostudził mnie poważny wypadek, z którego na szczęście wyszedłem obronną ręką. I wtedy nabrałem pokory" - wspomniał.

Reklama

W klasyfikacji generalnej MŚ 2009 Marszałek uplasował się na ósmej pozycji z tytułem "debiutant roku". "Czuję, że w tym sezonie jestem w stanie walczyć o podium" - dodał.

Jego ojciec, zdobywca 27 medali motorowodnych mistrzostw świata i Europy, ocenił, że synowi brakuje stabilizacji. "Raz jedzie bardzo dobrze, by w następnym wyścigu popełnić szkolne błędy. Wynika to jednak z ilości czasu spędzonego w bolidzie. A tego brakuje, bo więcej godzin przeznaczamy na prace przy silnikach, niż na treningi na wodzie" - powiedział Waldemar Marszałek.

Jak przypomniał, gdy był zawodnikiem, jego warsztat, cała kuźnia znajdowała się w kontenerze na terenie Polonii, która była jego drugim domem. "No i nic się nie zmieniło, dalej tu dłubię, teraz z synem". A Bartłomiej podkreślił, że obecność ojca podczas zawodów dodaje mu skrzydeł.

Kalendarz motorowodnych mistrzostw świata Formuły 2 w 2010 roku:

13 czerwca - Dunaujvaros (Węgry)

11 lipca - Sztokholm

1 sierpnia - Ryga

29 sierpnia - Kijów

6 listopada - Khiran (Kuwejt)

18 listopada - Jeddah (Arabia Saudyjska)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne