Reklama

Reklama

Były triathlonista wziął chrzest w pustym kościele w Budapeszcie

Były czołowy węgierski triathlonista Akos Vanek wziął chrzest, korzystając ze specjalnego pozwolenia papieża Franciszka. Uroczystość odbyła się w sobotę wieczorem w pustym kościele w Budapeszcie.

Na czas epidemii koronawirusa wszystkie kościoły na Węgrzech są zamknięte, ale dla Vanka uczyniono wyjątek. Były sportowiec już od dłuższego czasu planował się ochrzcić w okresie wielkanocnym. Na co dzień pracuje jako sanitariusz w pogotowiu ratunkowym, niosąc pomoc chorym na Covid-19.

"Mój przyjaciel, protestancki pastor, wziął za mnie nocny dyżur, abym mógł się ochrzcić" - powiedział 35-letni Vanek.

W ubiegłym roku rozpoczął pracę w pogotowiu i jednocześnie zakończył karierę sportową, w której jego największym sukcesem było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w 2014 roku.

Papież Franciszek w specjalnym orędziu wielkanocnym nazwał lekarzy i pielęgniarzy walczących z pandemią koronawirusa "świętymi żyjącymi obok nas".

Na Węgrzech zanotowano dotychczas 1440 zakażeń koronawirusem. Zmarło 99 osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama