Reklama

Reklama

Wielki gest Igi Świątek

Iga Świątek po znakomitym spotkaniu wygrała w 3. rundzie turnieju w Indian Wells z Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0. Po spotkaniu polska tenisistka zdecydowała się poruszyć temat zdrowia psychicznego i przekazała potężną sumę na rzecz walki z tym problemem. Poprosiła też o pomoc kibiców.

"Kiedy jestem w stanie cieszyć się moją grą jak dzisiaj, jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ale to nie będzie zwykły pomeczowy post, bo to nie jest zwykły dzień. Chcę odnieść się do Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze.

A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomóc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia" - napisała Świątek w mediach społecznościowych.

Reklama

Ten piękny gest Igi Świątek spotkał się z bardzo dużym odzewem fanów, którzy zaczęli zgłaszać organizacje zajmujące się tematem zdrowia psychicznego z całego świata. Duża część kibiców zwyczajnie jednak dziękowała za poruszenie też ważnej sprawy i zachwycała się gestem Polki. 

Polka od kilku lat współpracuje z psycholog sportową Darią Abramowicz, która przy każdej okazji stara się mówić o tym, jak ważne jest wsparcie osób, które zmagają się z problemami psychicznymi i robi sporo, by nie był to temat tabu. Jak widać, może liczyć w tym na wsparcie swojej podopiecznej.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje