Reklama

Reklama

MŚ w hokeju: Dumna z drużyny Szwajcaria świętuje srebro

Choć szwajcarscy hokeiści nie zostali po raz pierwszy mistrzami świata, to w kraju dopracowali się miana bohaterów. Mimo świątecznego dnia, w poniedziałek tłumy mają ich witać na lotnisku w Zurychu. "Mistrzowie świata naszych serc" - oceniła gazeta "Blick".

"Wy wracacie ze srebrem, my ściągamy czapki z głów" - napisał ten dziennik, określając zespół trenera Seana Simpsona jako "lodowych bohaterów".

Niedzielna porażka w finale ze Szwedami 1-5 była jedyną w turnieju. Zresztą długimi fragmentami Helweci byli równorzędnym partnerem dla ekipy "Trzech Koron".

W drodze do decydującego spotkania Szwajcarzy wygrali dziewięć meczów z rzędu, a srebrny medal wywalczyli po raz drugi; poprzednio w 1935 roku. Na podium MŚ stanęli ostatnio w 1953 roku, kiedy zdobyli brąz.

Za głównego sprawcę sukcesu uchodzi kanadyjski szkoleniowiec, który przed rokiem ledwo ocalił posadę po zajęciu 11. miejsca w MŚ. Teraz sam szef rządu Ueli Maurer przyznał, że "ten trener to najlepsze, co mogło się przytrafić reprezentacji".

Reklama

Simpson w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji przedstawił swój zespół jako "wzór do naśladowania dla każdej drużyny w tym kraju".

Kapitan Matthias Seger zaznaczył, że wszyscy hokeiści mogą być dumni z osiągniętego rezultatu.

"Największą przyjemność sprawiał jednak widok wspaniałego kolektywu, w którym każdy znał swoją rolę i z wielkim sercem walczył za kolegów" - powiedział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy