Reklama

Reklama

Renault ma nowych sponsorów

Francuski team Renault nawiązał współpracę z nowymi sponsorami. W obu przypadkach chodzi o podmioty z sektora bankowego.

Bank "EFG" (oddział bankowości prywatnej EFG International) z siedzibą w Zurychu, został nowym sponsorem francuskiej stajni Renault. Logo sponsora pojawi się na bolidzie Roberta Kubicy i Witalija Pietrowa, już w najbliższym Grand Prix na belgijskim torze Spa.

"EFG International", to globalna firma świadcząca usługi bankowości prywatnej działająca w 30 krajach i zatrudniająca 2400 pracowników. Znaczek firmowy będzie umieszczony na bocznych wlotach powietrza.

Drugą firmą, która podjęła współpracę sponsorską z zespołem Roberta Kubicy, jest litewski bank "Snoras". Podobnie, jak w wypadku banku EFG, logo litewskiego banku pojawi się na bocznych wlotach powietrza, jeszcze przed GP Belgii. Z bolidów Renault zniknęło natomiast logo DIAC, które pierwotnie miało widnieć na żółto-czarnych autach do GP Monako. Nowe reklamy mają być widoczne na bolidach do końca sezonu.

Reklama

Nie jest to bynajmniej koniec zmian sponsorów w teamie Roberta Kubicy.

Kilka tygodniu temu, w mediach pojawiły się informacje o kłopotach z płynnością finansową zespołu Renault. Szef ekipy, Eric Boullier, poinformował, że ma już dwóch kolejnych sponsorów, którzy zostaną ujawnieni najprawdopodobniej we wrześniu. Według niektórych doniesień agencyjnych, francuski zespół prowadzi zaawansowane rozmowy firmą "MasterCard". Problem polega jednak na tym, że na pieniądze "MasterCard" na ochotę również zespół Franka Williamsa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje